Posiadasz konto?
Zaloguj się
Jesteś tu pierwszy raz?
Zarejestruj się
Ulubione 0

Materace do spania

7 produktów
Piankowy Standard

Materace do spania

209,00 zł
Satisfaction Eco

Materace do spania

259,00 zł
Satisfaction Extreme

Materace do spania

529,00 zł
Satisfaction Standard

Materace do spania

1189,00 zł
Piankowy z kokosem

Materace do spania

309,00 zł
Piankowy z lateksem

Materace do spania

429,00 zł
Piankowy MAXI komfort

Materace do spania

529,00 zł
Wyświetlone 1 - 77 produktów

Materace do spania

Materace do spania to podstawowe wyposażenie łóżka, dlatego powinny być idealnie dobrane do wieku, wzrostu i potrzeb dziecka. Rozmiar materaca musi być ściśle dopasowany do powierzchni spania, a że dzieci z czasem zmieniają łóżka (z klasycznych z barierkami czy z łóżek–domków) na bardziej dorosłe modele jednoosobowe lub łóżka piętrowe, materace również są sukcesywnie wymieniane.

Jak wybierać materace do łóżka dla dziecka, żeby służyły jak najdłużej i odpowiadały jego potrzebom?

Materace do spania – co trzeba wiedzieć podczas wybierania konkretnego modelu?

Czy materace do łóżka powinny być twarde? Często przy wyborze materaca stykamy się z określeniem jego twardości: H1, H2, H3, H4 – jak w takim razie wybrać idealny dla dziecka bardzo małego i taki dla starszego? O co chodzi z oznaczeniami H? Litera „H” to „hardness” czyli „twardość” – angielskie słowo na określenie rodzaju twardości materaca, na którym śpi nasze dziecko.

A oznaczenia liczbowe? Materac oznaczony H1 to materac miękki, H2 – średni, H3 – twardy a H4 – bardzo twardy. Materace H1 są dedykowane osobom o wadze do 60 kg, H2 od 50 do 80 kg, H3 od około 80 kg wzwyż. Wydawało by się, że w takim razie dla małego dziecka i niemowlaka najbardziej odpowiedni będzie materac H1, jednak zdaniem wielu ekspertów, najlepsze materace dla małych dzieci to H2, a H1 raczej lepiej przeznaczyć dla dziecka nieco starszego, które często w ciągu nocy zmienia pozycję spania.

Materace H3 z racji tego, że dedykowane są osobom o wadze powyżej 80 kg, najczęściej wybierane są dla osób dorosłych lub nastolatków. Z wiekiem jednak dzieci mają coraz większy wpływ na swoje otoczenie i osobiste preferencje wymuszają zupełnie inne wybory, niż te ustalone z góry. Pozwól starszemu dziecku uczestniczyć w wyborze materaca do łóżka. Sen jest bardzo ważny, komfort podczas nocnego odpoczynku znacznie wpływa na zdrowie i codzienne samopoczucie. Najlepsze materace to niekoniecznie te, które są najbardziej rekomendowane, ale przede wszystkim te, odpowiadające potrzebom dziecka.

Nie każdy lubi spać na bardzo miękkim posłaniu i nie od każdego trzeba wymagać spania na bardzo twardym materacu. Z wiekiem dziecko samo wie, co najbardziej mu odpowiada. Materace dobieramy także ze względu na potrzeby zdrowotne. Przy częstych bólach barków, ramion, bioder lepiej postawić na miękki materac, który nie powoduje dużego ucisku, a przy problemach z kręgosłupem twardsze modele.

A co z rozmiarem? Jak wybierać materace dla dzieci pod względem rozmiaru? Otóż materac powinien być przynajmniej o 20 cm dłuższy niż ciało dziecka. Niektórzy rodzice kupują o wiele większe materace, które mają z założenia służyć na dłużej. To dobry pomysł, jeśli inwestujesz w dobry model, który niejedno przetrzyma.

Pamiętaj też o zachowaniu czystości materaca. Najlepiej, jeśli modele materacy mają łatwo zdejmowane pokrowce, które można ściągnąć i wyprać, odświeżając je dzięki temu.

Materace do łóżka – z czego powinny być?

Materace do łóżka mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, mogą też być połączeniem dwu różnych surowców. Materace piankowe, piankowo – lateksowe, z kokosem – na co wpływa rodzaj materiału, z którego są wykonane?

  • Materace z pianki poliuretanowej to bardzo często wybierany typ materaca. Niewątpliwie ma na to wpływ jego cena, ponieważ z reguły te materace są stosunkowo tanie. Jednak mają też wiele innych zalet, jakimi są: sprężystość, elastyczność, ergonomiczność, wygoda. Materace do łóżka z pianki nie uciskają i nie powodują dyskomfortu podczas snu.
  • Materace do łóżka z pianki lateksowej również odznaczają się dużą sprężystością i elastycznością. Znane są również z dobrej wentylacji, nie gromadzi się w nich pleśń i alergeny – dlatego to polecane materace dla osób ze skłonnościami do alergii.
  • Materace hybrydowe składające się z różnych wypełnień – najczęściej to pianka poliuretanowa i lateksowa lub połączenie pianki i sprężyn kieszeniowych – zapewniają dobre podparcie, są ergonomiczne, wygodne, a do tego odznaczają się dużą trwałością.
  • Materace sprężynowe – materace do spania, w których zastosowano sprężyny kieszeniowe charakteryzują się wyjątkową odpornością, wytrzymałością i dobrze wyważonym podparciem dla całego ciała. Zapewniają też doskonałą wentylację.
  • Materace do spania z kokosem – mata kokosowa to często spotykany składnik różnych materacy. Warstwa kokosowa zwiększa twardość materaca, co ma duże znaczenie przy niektórych schorzeniach. Kokos w materacu ma właściwości antyalergiczne, ponieważ nie dopuszcza do rozwoju pleśni, roztoczy i wielu innych alergenów. Wpływa także na dobrą wentylację.

Równie ważne jest także to, co znajduje się na zewsząd, dlatego tkaniny, z których wykonane jest obszycie materaca i zdejmowane pokrowce musi być antyalergiczna. Zamawiając materac z oferty Łóżkolandii masz do wyboru wiele materacy, wykonanych z antyalergicznych materiałów.

Możesz wybierać spośród materacy piankowych, piankowo – lateksowych, z warstwą kokosu – wszystkie zapewniają wysoki poziom wypoczynku podczas snu. Zobacz i zamów już dzisiaj!

dhl ambroexpress przelewy24 blik visa mastercard
Znajdź nas Facebook Instagram
Koszyk